نحوه تزریق سینورا

 

سینورا مجهز به دستگاه فیزیوجکت است.

بیمار می تواند بدون نیاز به کادر درمان عمل تزریق را انجام دهد.

توجه کنید که دارو بایستی مطابق دستور پزشک مصرف شود و از هر گونه تغییر خودسرانه در شیوه و دوز مصرفی جدا خودداری نمایید.

توصیه می­‌شود که چند تزریق ابتدایی دارو در مراکز درمانی، بیمارستان یا کلینیک و تحت نظر پزشک صورت گیرد. در صورت صلاحدید پزشک و اطمینان از یادگیری دقیق نحوه تزریق، می­‌توان تزریق دارو را در منزل انجام داد. همچنین بیماران می‌توانند برای تزریق و آموزش رایگان دارو به یکی از مراکز ارکید لایف شرکت ارکیدفارمد مراجعه فرمایند.

» دست‌های خود را با آب و صابون شسته و از یک فضای تمیز جهت تزریق استفاده نمایید.

» سرنگ آماده تزریق سینورا را از یخچال بیرون آورده و آن را در دمای اتاق به مدت 30 دقیقه نگه‌دارید. پوشش روی سر سوزن را تا زمانی‌که به دمای اتاق نرسیده برندارید. هرگز با استفاده از راه‌های دیگر مانند ماکروویو یا آب جوش اقدام به گرم کردن دارو نکنید.

» هر سرنگ آماده تزریق تنها برای یک تزریق قابل استفاده است. پس از استفاده از سرنگ آن را با روش مناسب معدوم نمایید حتی اگر مقداری از دارو درون آن باقی مانده باشد. توجه داشته باشید که استفاده بیش از یک بار از سرنگ ممنوع است. پس از تزریق سوزن را با استفاده از ظرف دفع ایمن وسایل تیز دور بریزید (از داروساز خود در رابطه با موارد ایمنی مرتبط با دور انداختن دارو راهنمایی بخواهید)، این ظرف را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه‌دارید.

» دقیقا مطابق دستورالعمل پزشک از دارو استفاده کنید. از مصرف این دارو در مقادیر بیشتر و کمتر و یا طولانی‌تر از آنچه که پزشک تجویز کرده است، خودداری نمایید. استفاده از سینورا به طور منظم جهت به دست آوردن بهترین نتیجه ضروری است.

» برنامه تزریق داروی سینورا بسته به نوع درمان شما بسیار متغیر است. ممکن است تنها یک تزریق در هفته و یا تعداد بیشتر مورد نیاز باشد. بنابراین، دستورالعمل پزشک خود را با دقت بسیار دنبال کنید.

» درصورتی‌که شما هر گونه علائمی از عفونت (تب، لرز، تعریق شبانه، کاهش وزن، بدن درد، خستگی، سرفه با خلط، احساس تنگی نفس، زخم های پوستی، درد معده، اسهال، درد یا سوزش هنگام ادرار) دارید، مصرف سینورا را شروع نکنید و جهت دریافت دستورالعمل مناسب با پزشک خود تماس بگیرید.

» سینورا به‌صورت زیر پوستی تزریق می‌شود. درصورتی‌که هنوز تسلط کامل به نحوه تزریق توسط خودتان ندارید، این کار را انجام ندهید.

» محل تزریق (به عنوان مثال ناحیه پایین شکم یا ران) باید در هر مرتبه به‌صورت چرخشی تغییر داده شود. تزریق دارو در مناطقی از پوست که دچار آسیب، کبودی، قرمزی، زخم یا سفتی است نباید صورت بگیرد. اگر مبتلا به پسوریازیس هستید، سعی کنید دارو را به طور مستقیم در نواحی ضایعات پوستی تزریق نکنید.

» هر سرنگ فقط برای یک مرتبه استفاده از دارو است. پس از یکبار تزریق حتی اگر هنوز هم مقداری دارو در آن باقی مانده است، دور انداخته شود. از سرنگی که دارو در آن کدر به‌نظر می‌رسد و یا ذرات معلق در آن دیده می شود خودداری نمایید.

» عفونت‌های جدی و یا خونریزی ممکن است در طول درمان با آدالیمومب رخ دهد. چنانچه علائم عفونت مانند: تب، لرز، گلو درد، و یا نشانه‌های آنفولانزا را مشاهده کردید ممکن است نیاز به انجام آزمایش خون داشته باشید، بنابراین سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

» چنانچه در طول درمان نیاز به عمل جراحی پیدا کردید، پزشک جراح را از مصرف داروی آدالیمومب مطلع سازید.

» اگر شما به هپاتیت B مبتلا هستید، در طول درمان و برای چند ماه پس از توقف استفاده از این دارو، نیازمند انجام آزمایش خون برای بررسی عملکرد کبد خود خواهید بود. بنابراین باید در فواصل زمانی منظم به پزشک خود مراجعه نمایید.

نحوه تزریق سینورا

پوستر نحوه تزریق سینورا را می توانید از قسمت دریافت فایل دانلود کنید

اقدامات لازم در صورت فراموش کردن مصرف یک دوز از دارو

درصورتی که استفاده از داروی سینورا را فراموش کردید:

 

  • تزریق دوز فراموش شده را به محض به یاد آوردن انجام داده و توجه داشته باشید که تجویز دوزهای بعدی مطابق روال قبل صورت بگیرد.
  • اگر زمان تزریق بعدی نزدیک است، نیازی به تزریق دوز فراموش شده نمی‌­باشد و باید تزریق بعدی در زمان مقرر خود و بدون دو برابر کردن دوز موردنظر از دارو انجام شود.
  • به‌طور کلی توجه داشته باشید که دوز داروی مصرفی خود را تغییر ندهید و یا مصرف آن را متوقف نسازید و در صورت وجود هر گونه سوال، با پزشک خود جهت دریافت دستورالعمل مناسب تماس بگیرید.

در صورت مصرف بیش از حد سینورا:

 

  • در صورت احتمال مصرف بیش از حد سینورا بلافاصله با پزشک خود و یا مرکز اطلاع‌­رسانی داروها و سموم (1490)، مرکز کنترل مسمومیت محلی و یا اورژانس تماس حاصل فرمایید.
  • در برخی موارد حتی در شرایطی که هیچ نشانه‌­ای از ناراحتی یا مسمومیت وجود ندارد به توجه فوری پزشکی نیاز می‌­باشد.

نحوه نگهداری سینورا

شرایط نگهداری داروی سینورا چگونه است؟

از تکان دادن دستگاه خودداری کنید زیرا تکان دادن شدید آن می‌تواند دارو را خراب کند. دارو را در یخچال نگهداری کنید. توجه داشته باشید چنانچه قصد سفر دارید، آن را در بسته‌بندی مناسب برای حمل و نقل دارو (که توسط شرکت تهیه شده است) و دور از نور نگهداری کنید. توجه داشته باشید که دارو را از یخ‌زدگی محافظت کنید و درصورت یخ‌زدگی آن را دور بریزید. پس از اتمام تاریخ انقضای ذکر شده بر روی بسته‌بندی از مصرف دارو خودداری کنید.

  • دارو را در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد در یخچال نگهداری کنید. دارو را از یخ زدگی محافظت کنید.
  • پیش از استفاده از دارو، به منظور حفاظت از نور مستقیم، آن را در جعبه بسته‌بندی خود نگهداری کنید.
  • از مصرف دارو بعد از تاریخ مصرف ذکر شده بر روی بسته‌بندی خودداری کنید.
  • دارو در مکانی دور از دسترس کودکان نگهداری شود.


در تمامی مراحل پشتیبان بیماران خود هستیم.

در صورتی که تحت درمان با داروی سینورا هستید، می‌توانید از خدمات ارکید لایف بهره‌مند شوید.

آشنایی با ما

شرکت سیناژن در سال 1373 با هدف تولید محصولات بیوتکنولوژی نوین تاسیس شد. حرکتی که از همت و ایده‌ی متخصصین کوشا آغاز و به تولد بزرگترین تولید کننده محصولات بیوتکنولوژی پزشکی در منطقه منجر شد.سیناژن در سال 1396 موفق به کسب تاییدیه اتحادیه اروپا در تولید بهینه دارو شد که به عنوان تنها شرکت ایرانی دارای این گواهی معتبر شناخته می شود.

سیناژن
ارکید فارمد

آشنایی با سینورا

سینورا یک داروی ضد مولکول TNF است. در برخی بیماری‌ها همانند آرتریت روماتوئید این مولکول در بدن به میزان زیاد تولید شده و باعث ایجاد التهاب، درد و آسیب می‌شود. داروی سینورا از فعالیت مولکول TNF در بدن جلوگیری می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد.
سینورا به صورت تزریقی استفاده می‌شود و در دو فرم سرنگ از پیش پر شده و فیزیوجکت در دسترس است. تزریق با فیزیوجکت آسان، دقیق و ایمن است و توسط خود بیمار انجام می‌شود، بنابراین بیمار نیازمند مراجعه به مراکز درمانی در هر نوبت از تزریق نیست.

لینک‌های مفید

آشنایی با سینورا

سینورا یک داروی ضد مولکول TNF است. در برخی بیماری‌ها همانند آرتریت روماتوئید این مولکول در بدن به میزان زیاد تولید شده و باعث ایجاد التهاب، درد و آسیب می‌شود. داروی سینورا از فعالیت مولکول TNF در بدن جلوگیری می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد.
سینورا به صورت تزریقی استفاده می‌شود و در دو فرم سرنگ از پیش پر شده و فیزیوجکت در دسترس است. تزریق با فیزیوجکت آسان، دقیق و ایمن است و توسط خود بیمار انجام می‌شود، بنابراین بیمار نیازمند مراجعه به مراکز درمانی در هر نوبت از تزریق نیست.

آشنایی با ما

شرکت سیناژن در سال 1373 با هدف تولید محصولات بیوتکنولوژی نوین تاسیس شد. حرکتی که از همت و ایده ی متخصصین کوشا آغاز و به تولد بزرگترین تولید کننده محصولات بیوتکنولوژی پزشکی در منطقه منجر شد.سیناژن در سال 1396 موفق به کسب تاییدیه اتحادیه اروپا در تولید بهینه دارو شد که به عنوان تنها شرکت ایرانی دارای این گواهی معتبر شناخته می شود.

سیناژن
ارکید فارمد
3.5/5 (2 نظر)